ÜYELİK AVANTAJLARIMIZ

Türkiye Gezginler (Kulübü) Derneği'ne Üye Olmanın Artıları!

 

Yeni aramıza katılan her üyemize, derneğimizin siyah bez çantası, Orhan Kural'ın bazı gezi kitapları,  dernek şarkı ve marşını  içeren müzik CD'si, kalemimiz, özel bagaj etiketleri, üyelik belgesi, araba çıkartmaları ve dernek üye kitapçığı ve diğer hediyeler ücretsiz olarak kargo ile gönderilmektedir. Ayrıca resimli üye kartları belli aralıklarla yeni üyelerimizin adreslerine gönderilmektedir. Üye kartlarımızın Avrupa'da, bazı Güney Amerika ve Uzakdoğu ülkelerindeki bazı müzelerde ve otellerde de geçerli olduğunu duyuyoruz.

*

Orhan Kural'ın yeni yayınlanan gezi kitapları ve her sene özel hediyeler üyelere ocak ayı içinde 125 TL olan yıllık aidatı ödendiğinde makbuzla birlikte ücretsiz postalanmaktadır. Derneğimizin tüm harcama ve faaliyetlerini düşündüğümüzde, yıllık üyelik aidatının çok yüksek olmadığını sizler de takdir edeceksiniz.

 

*
Organize tur ya da tek başınıza kolaylıkla gidilemeyecek farklı ülkelere geziler hazırlanmaktadır. Bugüne kadar İzlanda, Grönland, Namibya, Kuzey Kore, Brunei, Sudan, Etiyopya, Kongo, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Togo, Benin, Bhutan, Gana, Nijerya, Fildişi Sahilleri, Kamerun, Madagaskar, Yemen, Kuveyt, Komor Adaları, Umman, Katar, Uganda, Ruanda, Mozambik, Swaziland, Malavi, Nikaragua, Honduras, Guatemala, Panama, Gine, Mali, Gine Bissau, Peru, Bolivya, Gambiya, Senegal, Yakutistan, Patagonya, Kostarika, Özbekistan, İran, Burkina Faso, Kolombiya, Ekvator, Gabon, Galapados Adaları, Libya, Türkistan, Laponya, Yakutistan, Gabon, Eritre, Ache Sultanlığı, Filipinler, Buryat Cumhuriyeti, Cibuti, Lesotho, Papua Yeni Gine, Papua Adası, Vanuatu, Yeni Kaledonya, Solomon Adaları, Bering Boğazı, Nepal, Filipinler (Cebu - Bohol), Almanya Romantik Yol ve Ekvator Ginesi'ni bir çoğu ülkemizden ilk defa olmak üzere Türkiye Gezginler Kulübü üyeleri ziyaret etti.
*

Gezilerimizin her biri farklı coğrafyalarda iddialı seyahat acenteleri tarafından dernek yönetim kurulunun istişaresi  ile hazırlanmıştır. Derneğimizce her yıl üyelere yönelik en az bir yurtiçi, iki adet İstanbul içi inceleme gezisi organize edilmektedir. Bu turları Türkiye’nin bilgili, esprili ve tecrübeli tur liderleri yönetmektedir.

 

Derneğimizin tüm faaliyetleri üyelerimize sık sık e-posta ve cep telefonu ile elektronik posta adresi olmayan üyelerimize de ortalama üç ayda bir defa normal posta ile bildirilmektedir.

 *

Türkiye Gezginler Kulübü üyelerine, Sultanahmet Antik Otel'de, Büyükada Gala Butik Otel'de ve Varuna Kahve'nin Eskişehir, İzmir ve Ankara kahvelerinde %20 ve ayrıca Kartal Yuvası Butik Otel'de ve Kayalar Yuvası Butik Otel'de (idaassos.com.tr) %15 indirim uygulamaktadır.

*

Yurtdışına tek başına veya ailesi ile beraber seyahat eden üyelerimize talep ettikleri takdirde ziyaret edecekleri ülke hakkında özel bilgi gönderilmektedir. Hatta gerekirse o coğrafya hakkında geniş bilgi sahibi üyelerimizle tanıştırmaktayız.

*

Dernek üyelerinin Vize almalarını kolaylaştırmak için istek olursa ilgili elçi ile konsolosluklara dernek olarak özel bir referans yazısı yazılmaktadır.

*
Cankurtaran'daki derneğimizin merkez binasına özel bir misafirhanemiz vardır. Odamızı IKEA yenilemiştir. Üyelerimizin önceden form doldurarak müracat ederlerse en fazla 3 gün sadece bir gezgin arkadaş veya çocuksuz bir aileyi burada misafir edebiliyoruz.
*

Bundan böyle Türkiye Gezginler Derneği üyeleri ve birlikte seyahat etmek şartı ile üyemizin aynı soyadlı aile ferdi Borajet'in her uçuşunda %10 tenzilat alacaktır. Ancak bu biletin 444 26 72 çağrı merkezinden kredi kartı ile satın alınması gerekir. Borajet uçuşlarını www.borajet.aero adresinden öğrenebilirsiniz.

*

Türkiye Gezginler Kulübü her yıl sadece üyeleri için özel ziyaretler ve faaliyetler organize etmektedir. Bugüne kadar, Fener Rum Patrikhanesi (2 kez), Kırmızı Fener Rum Lisesi (4 kez), Tarihi Moda İskelesi, Topkapı Sarayı Müzesi, Nepal Evi, Darıca Hayvanat Bahçesi, Belgrad Ormanları'nda Ağaç Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Rahmi Koç Müzesi, Sultan Kayıkları, Miniatürk, Dolmabahçe Sarayı, Kız Kulesi, Eski Ortaköy Hamamı, Eyüp Pierre Loti Tesisleri ve Küçükayasofya Külliyesi'nde Hoca Ahmet Yesevi Vakfı, Sunay Akın Oyuncak Müzesi, Selimiye Kışlası, Florence Nightingale Müzesi, Karacaahmet Cemevi Dergahı, Picasso Sergisi, Irish Pub James Joyce, Kağıthane Belediyesi Demiryolu Projesi, Sabancı Müzesi, Cengizhan Sergisi, Bedri Baykam Sanatevi, Beyazıt Kulesi, Marmaray Projesi (3 defa), Yenikapı Arkeolojik Bulgular Kazı Alanı, Süleymaniye Hamamı, Ataman Antik Arabalar Müzesi, Yıldız Sarayı, Pera Palas, Perili Köşk, Ayasofya Müzesi, Akdağlar Agrega Açık İşletmesi ve daha çok sayıda ziyaret ve gezileri gerçekleştirildi. Bu çok özel geziler ve ziyaretler sırasında üyelerimize ikramlar sunulmaktadır.

*

Her yıl üyelerimizle farklı bir ülkenin mutfağını tadıyoruz. Bu amaçla Hindistan (Dubb),  Özbek, Tayland, Uygur, Kore, iki farklı Çin Lokantası, Pakistan (Musafir), Yunan, Doğu Anadolu, Çerkez, Vejetaryen, Güler Osman Mutfağı, Girit Lokantalarında çok ekonomik fiyatlarla ziyaret ettik. Dernek üyelerimiz bu yemeklerde birbirini daha iyi tanıma olanağını bulunur.

Üyeler arasındaki iletişimi artırmak, derneğimizin hizmetlerine yön vermek ve üyelerinin değerli önerilerini dinlemek amacı ile farklı ortamlarda, Enka (2001), Merter Güneş Otel (Ocak 2002) ve Tarihi Moda İskelesi (Nisan 2003), Merter Green Park Otel (Aralık 2004), Bostancı Greenpark Oteli (Ocak 2006), Taksim Gönen Öteli (Ocak 2007), Laleli Aziyade Oteli'nde (Kasım 2007), Lush Otel (Mart 2008), Taksim Larespark Otel (Ekim 2008), Vakıftepe (Nisan 2010), Pera Palas (Ural Ataman Antik Arabalar Müzesi (Aralık 2010) ve Fındıklı Kahve Dünyası'nda (Mart 2011) Sepetçiler Kasrı (Ocak 2012) İstanbul Fotoğraf Müzesi (2013) ve Akdağlar Açık Ocak Stüdyosu (2013) ikramlı birer özel toplantı organize edildi.

*

Zaman zaman derneğimiz tarafından organize edilen çeşitli aktiviteler (tiyatro ve sinema galaları, özel mekanlarda toplantılar, sokak festivalleri, boğaz gezileri, bahçe partileri, boza ve dondurma günleri, sokak yemekleri festivalleri gibi) üyelerimize öncelikle duyurulmaktadır.

*

Her yıl en az iki adet ağırlıklı olarak yol filmini veya bir galayı Osmanbey Gazi Sineması'nda bir eleştirmenin veya ünlü bir konuğun ön açıklaması ile üyelerimize özel bir seansla ücretsiz gösteriyoruz. Bugüne kadar üyelerimiz bu şekilde 40'a yakın film izledi.

*

Eğer o faaliyet için özel bir kişi sınırlaması yoksa üyemizin 18 yaşından küçük erkek çocukları ve 25 yaşından küçük evlenmemiş kız çocukları dernekler yasasına göre Türkiye Gezginler Kulübü hizmetlerinden üyelerle aynı şartlarda faydalanabilir.

*
Üyelerimizin katılımı ile Karma Fotoğraf Sergileri açıyoruz. Bazı ünlü isimler de bize destek veriyor. 2010 - 2011 yıllarında Sirkeci Tren Garı'nda, İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde, Olivium'da, 2 defa Starcity AVM'de (Yenibosna), Kuyumcukent'te İstanbul Yeşilköy, İzmir Çiğli ve Eseboğa Havalimanları ve Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi'nde bu sergiler gerçekleşti.
*
Bugüne kadar on beş üyemizin gezi kitabı yayınlandı. Dernek üyelerimizin yayınlayacağı gezi kitaplarının basımı ve tanıtımı konularında kendilerine yol gösterici oluyoruz. Toplantılarımızda onlar için imza günü organize ediyoruz.

*

Web sayfamızdan veya bize ulaşarak (0212 - 285 63 22) daima daha detaylı bilgi isteyebilirsiniz.

*  

 

 

Türkiye Gezginler Kulübü Derneği İstanbul, yurtiçi ve yurtdışına farklı seyahat acentaları ile birlikte organize ettiği ve yer aldığı tüm gezilerde ve faaliyetlerde herhangi bir kar amacı gütmemektedir. 

Ve daha nice güzelliklere... 

Çok gezin e mi?
Prof. Dr. Orhan KURAL

Dernek Kurucu Başkanı

 
 
Dernek Sekreterliği
Lütfen üyelik evraklarınızı bu adrese yollayın.
 
Mehmet Atar
İTÜ Maden Fakültesi, Maden Mühendisliği Bölümü Maslak – İSTANBUL
İş Tel: (212) 285 63 22 - (212) 285 66 88 - Dernek Sektereri Mehmet Atar
Ev Tel: (212) 266 00 17 - Cep Tel: (532) 252 30 87
Faks: (212) 285 65 31
 
Dernek Müdürü Sercan Yıldıztepe: (533) 164 44 79
 
DERNEK MERKEZİ ve MİSAFİRHANEMİZ (Ayrıca Vanuatu ve Benin Fahri Konsolosluğu)
Akbıyık Keresteci Hakkı Sokak No: 50, (Dede Efendi Evi karşısı) Cankurtaran, Sultanahmet – İSTANBUL
Tel: (212) 518 54 02, Faks: (212) 285 65 31
Yetkili: Süleyman 0531 618 30 39

Türkiye Gezginler (Kulübü) Derneği Hesap Numarası:
Türkiye İş Bankası, Balmumcu, İstanbul Balmumcu Şubesi (1135) ve Dernek Hesap No: 316502
İstanbul Şubesi IBAN Numarası: TR130006400000111350316502

 

   
Türkiye Gezginler Kulübü Derneği
Akbıyık Keresteci Hakkı Sokak No: 50, Cankurtaran, Sultanahmet – İSTANBUL
Tel: (212) 518 54 02 | Faks: (212) 285 65 31 | e-posta: [email protected]
web tasarım